Mersis Müşteri Hizmetleri

Mersis sistemi ticari işlemleri yapmak isteyen limited şirketler ve kişisel ticari kurumları bulunanlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen bir veri tabanı sistemidir. Mersis Müşteri Hizmetleri Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Gümrük Müşavirliği içerisinde bulunmaktadır. Mersis sitemi sayesinde limited şirketlerin ve kişisel ticari kurumların bürokratik ve resmi işlemleri internet ortamı üzerinden online olarak en kısa sürede yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Ayrıca Mersis sistemi sayesinde ticari kuruluşlar zaman ve maddi anlamda tasarruf sağlamalarını sağlar.

Mersis Müşteri Hizmetlerinin müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. İthalat ve ihracat gümrükleme işlemlerini yapar. Serbest bölge işlemlerini yapar. İşletmelerin izin belgelerini düzenlerken ayrıca yatırımlar için teşvik belgelerinin işlemlerini yapar. Dış ticaret, Kombiyo ve sigorta işlemlerinin takibini yapar. Yurt dışı ve yurt içi hizmetleri için izin belgelerini takip eder ve oluşturur. Fuarcılık hizmetleri için yapılması gerekenlerin takibini yaparken yasal prosedürlerini ve izin işlemlerini yapar. Dış ticaret işlemlerinde yapılması gereken işlemlerin hukuki boyutlarının incelemesini ve takibini yaparak temsil etmiş olduğu şirketleri ya da bireysel işletmeleri bilgilendirmesini yapar. Ayrıca bilgilendirme yaptığı şirketlere ya da bireysel işletmelere bilgilendirme işlemlerini belgeleyerek yapılacak olan ticari işlemlerin yasal boyutların belgelerini tam eksiksiz ve doğru bir şekilde zamanında yürütür.

Mersis Müşteri Hizmetlerinin sunduğu hizmetler sadece bu kadar da değildir. Ayrıca şirketler için düzenlenen resmi belgelerin Türkçe ya da farklı dillerde düzenlenmesi ve ürün veya eşyaların faturalandırılmasını yapar. Danışmanlığını yaptığı şirketlerin müşteri hizmetlerine vereceği teminat mektuplarının içeriğinin hazırlanmasını yapar. Bu teminat mektuplarının ve konu ile ilgili sertifikaların farklı dillere tercüme edilmesini sağlar. Ayrıca mersis sistemi üzerinden veya mersis müşteri hizmetleri sayesinde her hangi bir işletme hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Mersis Müşteri Hizmetleri iletişim numaraları ise 444 8 482 hattı üzerinden aklınıza gelen, aklınıza takılan her ne varsa tek bir telefon karşılığında hemen öğrenebilirsiniz. Merak ettiğiniz her türlü bilgiyi Mersis Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
Mersis Müşteri Hizmetleri
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir