Mersis İletişim

Mersis sistemi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından tasarlanarak kurulan bir veri tabanı sistemidir. Bu sistem sayesinde işletme sahipleri hem maddi anlamda hem de zaman anlamında bir çok tasarrufa sahip olurlar. Mersis sistemi sayesinde resmi ve bürokratik işlemler normalden kısa sürede tamamlanmakta ve işlemler kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Mersis sistem ticari işlemlerle uğraşanların işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Mersis İletişim bilgilerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Böylece aklınıza takılan ve merak ettiğiniz her türlü soruya buradan cevap bulabilirsiniz. Mersis iletişim numaraları Bakanlık santrali numarası: 0312 449 10 00, Bakanlık Genel Evrak Fax numarası: 0312 449 18 18, Mersis çağrı merkezi hizmetleri iletişim numarası ise 0312 444 8 482 dir. Bu numaralardan ilgili bölümleri arayarak mersis sistemi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiye kolayca ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Mersis iletişim numaralarını mesai saatleri içerisinde arayarak her türlü bilgiye sahip olabilmeniz mümkündür. Mersis sistemi sayesinde Ticaret Sicil Müdürlüğüne giderek almanız gereken ve saatlerinizi lan bu işlemi mersis sistemi sayesinde sadece birkaç dakikada halledebilirsiniz. Mersis sistemi üzerinden bir çok işlem yapmanız mümkündür. Örneğin şirket kuruluşları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Sahibi olduğunuz şirketle ilgili değişiklikleri bildirebilirsiniz. Mersis numaranızı sorgulayabilir ve şifre değişimi yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde şirket aramaları yapabilirsiniz. Ayrıca mersis sistemi sayesinde bazı harç ödemeleri işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
Mersis iletişim numaralarını arayarak öğrenmek istediğiniz konuların açıklamalarını talep edebilirsiniz. Mersis iletişim adresi ise Dumlupınar Bulvarı No: 151 Eskişehir Yolu 9. Km. 06800 Çankaya/ Ankara adresinden rahatlıkla ulaşabilir. Sorularınızı ve merak ettiklerinizi buradan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Mersis iletişim numaralarını arayarak alabileceğiniz hizmetlerden bazıları ise şunlardır. İşletmelerin izin belgelerini düzenlemek ve yasal prosedürlerin takibi yapmak. İşletmelerin teşvik belgelerinin işlemlerini yapmak. Dış ticaret işlemlerinin izin belgelerini düzenlemek ve danışmanlığını yaptığı işletmelerin teminat mektuplarını Türkçe ve faklı dillere tercümelerini yapmak. İşletmelerin sigorta takibi işlemlerini yapar. Merak ettiğiniz her türlü konu hakkında sizlere bilgi akışı sağlamak.

Başlık:
Tarih:
Konu Adı:
Mersis İletişim
Derecelendirme:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir